Željko Obradović i Saša Obradović, Foto: Starsport©

plej-of evrolige

Teško će ovo preživeti

Košarkaši Fenerbahčea treći su učesnici F4 Evrolige u Berlinu.

Turski velikan je u petom meču, majstorici, posle epske drame savladao Monako u gostima rezultatom 80:79 nakon produžetaka.

Ovo je prvi put u istoriji da je gostujući tim slavio u majstorici, kao i da smo u petom meču videli produžetak.

Saša Obradović tako neće i drugu sezonu u nizu sa svojim timom biti deo F4.

Prvi period bio je dosta izjednačen, a Monako je u poslednjem minutu serijom od 6:0 stigao do prednosti od 15:13.

Nastavili su sa dobrom igrom domaći košarkaši, vezali su novih pet poena i početkom druge deonice stigli su do maksimalnih +7.

Nejt Sestina i Marko Gudurić su uspeli trojkama da vrate svoj tim, ali je Monako još jednom uspeo da napravi seriju i posle 20 minuta igre je vodio rezultatom 40:35.

Dobro je igrao Fener na startu treće četvrtine. Uspeo je gost da stigne do preokreta i vođstva rezultatom 48:47. Ipak, Monako je ponovo ušao u seriju i stigao do 55:48. Stao je potom Obradovićev tim, a Tarik Biberović je dominirao, vezao je osam poena i doneo prednost turskom velikanu od 56:55 pred poslednjih deset minuta.

Georgios Papajanis je pogodio na startu četvrte deonice, ali je Monako uspeo preko Džordana Lojda i Alfe Dijaloa da stigne do 60:60.

Usledila je rezultatska klackalica koja je dugo trajala. Fener je na tri minuta pre kraja novom trojokom Gudurića uspeo da se odlepi na 67:63.

Monako je odgovorio trojkom Majka Džejmsa i poenima Elija Okoba za totalni preokret.

Skoti Vilbekin je trojku postigao za +2 za izabranike Šarunasa Jasikevičijusa, a Okobo je uspeo da polaganjem donese 70:70 svom timu. Vilbekin je potom izgubio loptu, a Okobo je promašio trojku za pobedu.

Ušlo se u produžetke, a i tamo je borba bila žestoka.

Monako je bio taj koji je imao prednost, a Nik Kalates je nakon asistencije Gudurića pogodio trojku za 77:77.

Džejms je doneo novu prednost svom timu, a onda maltene ista akcija, Gudurić asistira, a Kalates pogađa trojku za 80:79 za Fener.

Monako je loše odradio poslednji napad, pa je na 2.5 sekunde pre kraja dosuđena mrtva lopta.

Papajanis je bio bolji u skoku i Fener je odneo pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Nik Kalates i Skoti Vilbekin sa po 14 poena, Tarik Biberović je stao na 13, a Marko Gudurić na deset poena.

Majk Džejms je sa 20 poena predvodio Monako, Donatas Motiejunas je dodao 16, Eli Okobo 15, dok je deset imao Alfa Dijalo.